© 2017 by Wioleta Więckowska created with Wix.com

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon

Projekt organizowany przez:

February 15, 2018

January 1, 2018

September 23, 2017

December 13, 2016

Please reload

Ostatnie posty

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Wyróżnione posty

New York Fashion Week przełamuje ograniczenia!

February 13, 2015

Projektantka Carrie Hammer, która w zeszłym roku zaskoczyła wszystkich, gdy na jej wybiegu pojawiła się niepełnosprawna modelka, tym razem również postanowiła wyjść poza ograniczenia. Dzięki niej pierwszy raz w historii po wybiegu podczas Tygodnia Mody, przeszła modelka z Zespołem Downa!

 

Jamie Brewer, amerykańska aktorka znana między innymi z serialu American Horror Story wzięła udział w pokazie Carrie Hammer - Role Models Not Runway Models (Modele do naśladowania, nie modele wybiegowi). Projektantka po raz kolejny pokazała swoje kreacje zatrudniając przy tym, zamiast profesjonalnych modelek - kobiety sukcesu - wzory do naśladowania. Jamie Brewer jest jedną z nich i nie boi się być przykładem dla innych dziewczyn i kobiet. Jest aktorką, teraz również modelką. Aktywnie działa w społeczeństwie osób z Zespołem Downa, a dzięki rozmowom z Senatorami w Texasie tamtejsze ustawodawstwo przestało używać zwrotu “niedorozwinięty/opóźniony” względem osób z niepełnosprawnością. Jamie jest prawdziwą inspiracją i wzorem do naśladowania!

 

Nowy York i jego świat mody coraz bardziej otwiera się na niepełnosprawność, coraz więcej pięknych, niepełnosprawnych kobiet pojawia się w tym świecie. Coraz więcej osób przełamuje ograniczenia w modzie. I dobrze, bo przecież “moda jest bez ograniczeń” (Anja Rubik)

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Podążaj za nami
Please reload

Wyszukaj wg tagów